Logo

Wybrane ogłoszenia

834


 

001928 - Przyjazna, początkowo wycofana,po chwili spędzonej z człowiekiem otwiera się i okazuje się być ...

Wielkość: Duży
Chip: 001928
811


 

001952- Przyjazna. Na początku lekko wycofana, po chwili rozluźnia się i staje się aktywna Płeć: ...

Wielkość: Średni
Chip: 001952
809


Bogdan 

001942- Super przyjazny. Spokojny, ceni sobie ciszę i wygodę. Bardzo zżyty z psią przyjaciółką ...

Wielkość: Średni
Chip: 001942
708


Majlo 

191644 - Majlo - super przyjazna, kocha ludzi, kontaktowa. Uwielbia biegać. Bawić się piłkami. Cudowny ...

Wielkość: Duży
Chip: 191644

Dlaczego warto adoptować

Dobro w jednym z najlepszych wydań – adopcja Antka

2017-07-18

Dobro w jednym z najlepszych wydań – adopcja Antka

 

Po Internecie krąży dość popularny cytaty nieznanego  autora: ,, Adoptując jednego psa nie zmienisz całego świata, ale zmienisz świat tego psa", który zawiera w sobie jakże uniwersalną i piękną prawdę. Z perspektywy czterech łap zmiana schroniskowego boksu na ciepły kąt w domu człowieka, gdzie zostaje otoczony opieką oraz miłością – to zmiana jego świata na lepsze. Zmiana o tyle diametralna, iż czasem może uratować nawet jego życie. Przykładem takiej cudownej zmiany jest pies o imieniu Antek, którą pomimo cierpienia jakie zadał mu człowiek, ten nie stracił wiary i ufności w ludzi – jego determinacja została nagrodzona nowym kochającym domem.

Antek trafił do Nas w stanie skrajnego zaniedbania-  mizerniutki żebra odginały się na jego skórze, sierść zawierała znaczące ubytki w owłosieniu – podejrzewaliśmy choroby skóry, którą będziemy długo leczyć. Psiak w typie owczarka niemieckiego, stosunkowo młody ale jego stan wskazywał na to że wiele już zaznał  krzywdy od człowieka – każde zaniedbanie zwierzęcia jest forma znęcania się nad nim.

Antek po okresie kwarantanny oraz rekonwalescencji, na szczęście dopisywał mu apetyt i systematycznie zwiększyliśmy jego masę do odpowiedniej odzyskał witalność. Gdy Antek nabrał nieco ciałka został poddany zabiegowi kastracji. Odrobaczyliśmy, zaczipowaliśmy i zaszczepiliśmy chłopaka. Gotowy do adopcji dość szybko znalazł dom – dziś to pełnoprawny członek nowej rodziny. Antek przeszedł dość ciężką drogę ale wystarczy tylko na niego spojrzeć, by dostrzec że to piękny młodzieniec w typie owczarka niemieckiego. Takie historie tylko pokazują Nam, że warto włożyć każdy wysiłek by uczynić świat dla tych skrzywdzonych – nieco lepszym.

MAPA DOJAZDU

 

600 185 657, (44) 633 38 77