Logo

Informacja Prasowa: Dnia Otwartych Drzwi Schroniska Bełchatów

AKTUALNOŚCI

Informacja Prasowa: Dnia Otwartych Drzwi Schroniska Bełchatów

 

Co dzieje się z moim czworonogiem, gdy ten zaginie? Jaki los spotyka bezpańskie psy i koty? Dlaczego warto adoptować psa ze schroniska? Jak radzić sobie z agresywnym lub lękliwym psem? Co kryją bramy schroniska? Na wszystkie pytania będzie można uzyskać odpowiedź podczas tegorocznej akcji Dnia Otwartych Drzwi, która odbędzie się już 28 czerwca 2015 roku. 

PSYgarnij PSYjaciela to tegoroczne hasło przyświecające akcji Dnia Otwartych Drzwi Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, która odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydent Miasta Bełchatowa – Pani Marioli Czechowskiej  w niedzielę 28 czerwca 2015 roku. W godzinach od 9:00 do 19:00 w Dniu Otwartych Drzwi, każdy odwiedzający Schronisko będzie mógł poznać codzienną pracę oaz ideę funkcjonowania schroniska. Wśród atrakcji przewidziane są również pogadanki na temat historii schroniska i jego mieszkańców, bezpłatne porady lekarza weterynarii oraz pomoc w doborze odpowiedniego pupila i jego adopcja za przysłowiową złotówkę.  Ponadto, podczas Dni Otwartych Drzwi, będzie można uzyskać bezpłatne porady w zakresie korekty zachowań i wychowania psa udzielane przez Trenerkę Szkolenia Psów i behawiorystkę Ewę Pawlikowską z Grzeczni Podopieczni. Dodatkowo, wśród atrakcji przewidziane są kilkuminutowe inscenizacje, podczas których będzie można dowiedzieć się, jak prawidłowo zareagować, będąc świadkiem wypadku drogowego z udziałem psa lub kota i jakiej pomocy udzielić poszkodowanemu zwierzęciu.

Głównymi bohaterami Dnia Otwartych Drzwi pozostają jednak nadal pensjonariusze schroniska. W zgodzie z hasłem tegorocznej edycji akcji – PSYgarnij PSYjaciela, odwiedzający nasze progi będą mogli zapoznać się z naszymi podopiecznymi. Blisko 190 psów oraz 30 kotów czeka na nowe domy. Akcja Otwartych Drzwi to doskonała okazja, aby poznać swojego PSYjaciela i rozważyć opcję jego adopcji. Przygarniając jednego z naszych podopiecznych, adoptujący  zyskuje pewność, że pies lub kot posiada pełen pakiet aktualnych szczepień, jest również odrobaczony i odpchlony. Ponadto czworonogi wydawane do adopcji są zaczipowane (z wpisem do międzynarodowej bazy danych CBDZOE oraz SAFE - ANIMAL) oraz posiadają aktualną książeczkę zdrowia. Jeśli stan zdrowia oraz wiek naszego podopiecznego na to pozwala, poddawany jest zabiegowi sterylizacji.

 

Serdecznie Zapraszamy

 

 

 

<< wróć

600 185 657, (44) 633 38 77