PSYjaciel - nie prezent! | Schronisko Bełchatów
Logo

PSYjaciel - nie prezent!

AKTUALNOŚCI

PSYjaciel - nie prezent!

 

Uwielbiamy Święta Bożego Narodzenia, jeszcze większą radość sprawia nam obdarowywanie innych. Przedświąteczny czas dla wielu z nas jest szczególny: pełen emocji, szczodrości, czasem pośpiechu. W tym czasie skłonni jesteśmy do podejmowania pochopnych decyzji. Jedną z nich może być chęć obdarowania najbliższych cudownym prezentem: psem lub kotem ze schroniska. Przesympatyczna i słodka włochata kuleczka podarowana pod gwiazdkę sprawi, że dzieciaki oniemieją ze szczęścia. Stajemy się bohaterami, bo przecież podarujemy na święta bezdomnemu zwierzakowi nowy dom. Czy w tej decyzji jest coś niewłaściwego?
Adoptując psa lub kota ze schroniska przejmujemy pełną odpowiedzialność za jego przyszły byt. Adopcja, to przede wszystkim akceptacja kłopotów i problemów, które są nieodłączną częścią życia z nowym czworonożnym członkiem rodziny. Członkiem rodziny - słowo klucz, które często staje się nieistotne w obliczu problemów ze zwierzakiem lub gdy ten zawadza naszym planom wakacyjnym. Pozbycie się problemu w tej sytuacji wciąż jest powszechne: oddajemy zwierzaka lub porzucamy go. Takim praktykom mówimy stanowcze: NIE: PSYjaciel, nie prezent!
Nowe dobre domy - to nasze credo funkcjonowania. W myśl tej zasady już od kilku lat wprowadzamy
zakaz adopcji zwierząt w okresie świątecznym. By zapobiegać nieprzemyślanym adopcjom w okresie od 19 grudnia do 3 stycznia nie prowadzimy adopcji Naszych podopiecznych. Schronisko pracuje normalnie, zajmujemy się zwierzętami, przyjmujemy zgłoszenia, dbamy o ich codzienny byt. Jeśli ktoś zamierza odpowiedzialnie adoptować naszego podopiecznego, okres zakazu nie powinien być dla niego przeszkodą, zapraszamy przed 19 grudnia lub po 3 stycznia. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy z Państwa strony na wyrozumiałość.

 

 

<< wróć

600 185 657