Jak dbać o psiaki zimą? | Schronisko Bełchatów
Logo

Jak dbać o psiaki zimą?

AKTUALNOŚCI

Jak dbać o psiaki zimą?

 

Pierwsze obfite opady śniegu już za nami. Synoptycy zapowiadają nadejście dużych mrozów. W weekend stopnie Celsjusza na termometrach mogą spaść 15 stopni poniżej zera. Podpowiadamy jak zadbać o naszych czworonożnych PSYjaciół..
1 Ciepłe schronienie
Psy przebywające na zewnątrz powinny mieć ocieplane budy (w naszym schronisku psiaki przebywające w kojcach zewnętrznych mają trójwarstwowe budy o specjalnej konstrukcji zapewniającej ciepło) najlepiej umieszczone na podwyższeniu, aby wilgoć nie dostawała się do środka. Dodatkowo zimą warto środek budy wyłożyć np. starymi ciepłymi kocami, sianem, słomą itp. Wejście do budy warto zasłonić np.: kocem, należy przymocować go tak, by pies mógł swobodnie wchodzić i wychodzić,. Jeśli w obejściu znajduje się ciepłe pomieszczenie np. kotłownia, ogrzewany garaż – wpuśćmy psiaka w najgorsze mrozy na noc.
2 Zimowa dieta
Stałe i ciepłe posiłki – pełnowartościowe i wysokokaloryczne. Zimą psy dla zachowania stałej temperatury ciała zużywają dużo kalorii, musimy dbać aby bilans ten był systematycznie uzupełniany. Pamiętaj! Zapewnij psu stały dostęp do niezamarzniętej wody.
3. Spacery
Podczas spaceru szczególną uwagę należy zwracać na oznaki wychłodzenia psa: drżenie, przystawanie, podnoszenie łapek, próby zawrócenia do domu – to sygnały, że pora wracać. Psy bez podszerstka warto wyposażyć w odpowiednie ubranka ochronne. Ubranka powinny być praktyczne, wygodne, wytrzymałe i chronić przed chłodem
Pamiętajmy!
Według aktualnie obowiązującego prawa: art. 9.1. „Kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody”. Dbałość o dobrobyt zwierzaków, to nasz obowiązek!
Jak dbać o psiaki zimą?Jak dbać o psiaki zimą?Jak dbać o psiaki zimą?Jak dbać o psiaki zimą?

 

 

<< wróć

600 185 657