PSYjaciel, nie zabawka – ponowny manifest odpowiedzialności | Schronisko Bełchatów
Logo

PSYjaciel, nie zabawka – ponowny manifest odpowiedzialności

AKTUALNOŚCI

PSYjaciel, nie zabawka – ponowny manifest odpowiedzialności

 

W grudniowej pogoni za wyjątkowym prezentem dla najbliższych łatwo ponieść się wzruszeniu. Targani emocjami pod wpływem świątecznej atmosfery, możemy wpaść na pomysł sprezentowania pod choinkę zwierzaka ze schroniska. Niepasującą biżuterię, czy zdublowany egzemplarz płyty z łatwością oddamy po świętach do sklepu licząc się z ewentualnym dyskomfortem obdarowującego. Oddając zwierzaka do schroniska ranimy i co gorsza odbieramy nadzieje na odpowiedzialny dom. A przecież przez chwilę mógł posmakować prawdziwego szczęścia bycia kochanym. PSYjaciel, nie zabawka – to manifest odpowiedzialności i ponowne wstrzymanie adopcji przed świętami w dniach od 18 do 31 grudnia.

Święta, bezdomne zwierzęta, wszędobylskie dobro – poruszeni i podatni na heroiczne czyny często decydujemy się na adopcję zwierzaka przed świętami. Niestety po okresie euforii przychodzi chwila refleksji. Pojawiają się problemy. Co najłatwiej zrobić z kłopotem? Pozbyć się! Niestety tak życie pisze większość historii szczęśliwych adopcji przed świętami. Po raz kolejny w tym roku: mówimy stanowcze: Nie!

Nowe dobre domy - to nasze credo funkcjonowania. W myśl tej zasady już od kilku lat wstrzymujemy adopcję zwierząt w okresie przedświątecznym. By zapobiegać nieprzemyślanym adopcjom w okresie od 18 do 31 grudnia nie prowadzimy adopcji Naszych podopiecznych. Schronisko pracuje normalnie, zajmujemy się zwierzętami, przyjmujemy zgłoszenia, dbamy o ich codzienny byt. Jeśli ktoś zamierza odpowiedzialnie adoptować naszego podopiecznego, okres wstrzymania adopcji nie powinien być dla niego przeszkodą. Nie przepraszamy za utrudnienia, bo wierzymy w nasz manifest odpowiedzialnej adopcji: PSYjaciel – nie zabawka.  

 

 

<< wróć

600 185 657