PSIEcudne odwiedziny uczniów Zespół Szkół CKZ w Bujnach | Schronisko Bełchatów
Logo

PSIEcudne odwiedziny uczniów Zespół Szkół CKZ w Bujnach

AKTUALNOŚCI

PSIEcudne odwiedziny uczniów Zespół Szkół CKZ w Bujnach

 

Wczoraj w Schroniskowych progach mieliśmy przyjemność gościć wyjątkowe osoby: uczniów z   Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach. Uczniowie klasy Technikum Weterynaryjnego pod opieką dyrektor Mirosławy Kaczmarek-Michalak, uzbrojeni w ciekawość i wiedzę teoretyczną mieli okazje sprawdzić w realnych warunkach swoje umiejętności. Po krótkim przywitaniu podzieliliśmy uczniów na dwie grupy i przystąpiliśmy do praktycznych aspektów pracy Technika Weterynarii.

Przed pierwszą grupą uczniów postawiliśmy wyzwanie. Uczniowie musieli sprostać karmieniu kota, który po wypadku komunikacyjnym trafił do nas z połamaną szczęką. Uczniowie musieli wykazać niezwykłą delikatnością i wyczuciem w karmieniu, gdyż nasz podopieczny ma zadrutowaną szczękę. Po zdaniu egzaminu z karmienia przyszedł czas na zajęcia praktyczne w naszym gabinecie weterynaryjnym. Tu w asyście lekarzy uczniowie przeprowadzili wstępną ocenę stanu zdrowia nowo przyjętej suni, która trafiła do nas z interwencji. Przy okazji codziennych czynności w naszym gabinecie przyszli adepci weterynarii mogli również asystować przy standardowych czynnościach profilaktycznych: podawanie zastrzyków, pobrania krwi, chipowanie. Uczniowie odbyli też ustny sprawdzian z wiedzy z zakresu opieki nad zwierzętami. Ocena końcowa: 5+.

W tym samym czasie druga grupa uczniów odbyła spotkanie behawiorystką Kasią. Kasia oprowadzając uczniów po schronisku opowiedziała o wyzwaniach pracy w schronisku, o podstawach behawiorystki oraz o pomocy zwierzakom, które są najbardziej zlęknione i skrzywdzone przez człowieka. Spotkaniu towarzyszyła ożywiona dyskusja oraz celne pytania. Następnie nastąpiła zamiana ról: grupa pierwsza spotkała się z Kasią, a druga odbyła zajęcia w naszym gabinecie.

Bardzo dziękujemy za inspirujący czas. Było nam bardzo miło, że mogliśmy podzielić się swoją wiedzą oraz doświadczeniem z adeptami technikum weterynaryjnego. Mamy nadzieję, że dzięki naszej współpracy oraz wymianie doświadczeń uczniowie zrozumieją trud ale i ogrom satysfakcji płynącej z pracy związanej z pomocą zwierzętom. Zapraszamy ponownie.

PSIEcudne odwiedziny uczniów Zespół Szkół CKZ w BujnachPSIEcudne odwiedziny uczniów Zespół Szkół CKZ w BujnachPSIEcudne odwiedziny uczniów Zespół Szkół CKZ w BujnachPSIEcudne odwiedziny uczniów Zespół Szkół CKZ w BujnachPSIEcudne odwiedziny uczniów Zespół Szkół CKZ w BujnachPSIEcudne odwiedziny uczniów Zespół Szkół CKZ w Bujnach

 

 

<< wróć

600 185 657