PSYjaciel nie zabawka – czas na coroczną akcję wstrzymania adopcji przed świętami | Schronisko Bełchatów
Logo

PSYjaciel nie zabawka – czas na coroczną akcję wstrzymania adopcji przed świętami

AKTUALNOŚCI

PSYjaciel nie zabawka – czas na coroczną akcję wstrzymania adopcji przed świętami

 

Od ponad dwóch dekad codziennie trafiają pod naszą opiekę bezdomne i porzucone zwierzaki. Towarzyszy im ból oraz niezrozumienie: jak można jednego dnia kochać i traktować czworonoga jak członka rodziny, by w obliczu niewielkich nawet trudności wyrzucić go potem na pastwę losu. To bezduszne i nieludzkie. Niestety taka jest codzienność bezdomniaków. W okresie świąt, w tym szczególnie magicznym czasie, mówimy stanowcze NIE takim praktykom. Chcemy przemówić do ludzkich serc i w imieniu tych, co głosu nie mają: PSYjaciel nie zabawka, czyli startujemy z coroczną kampanią wstrzymania adopcji przed świętami. Manifestując odpowiedzialną adopcję, w okresie od 19 grudnia do 1 stycznia wstrzymujemy adopcje naszych podopiecznych. 

Święta, bezdomne zwierzęta, wszędobylskie dobro – poruszeni i podatni na heroiczne czyny często decydujemy się na adopcję zwierzaka przed świętami. Niestety po okresie euforii przychodzi chwila refleksji. Pojawiają się problemy. Co najłatwiej zrobić z kłopotem? Pozbyć się! Niestety tak życie pisze większość historii szczęśliwych adopcji przed świętami. Po raz kolejny w tym roku mówimy stanowcze: Nie! Okres przedświąteczny oraz czas sylwestrowych zabaw i wszędobylskich huków petard nie jest dobrym czasem na socjalizację zwierzaka w nowym domu. Zmiana miejsca zamieszkania to dla niego duży stres, nie chcemy go potęgować hukiem wystrzałów sylwestrowych. Nowe dobre domy – to nasze credo funkcjonowania. W myśl tej zasady już od kilku lat wstrzymujemy adopcję zwierząt w okresie przedświątecznym. 

By zapobiegać nieprzemyślanym adopcjom i problemom w adaptacji, w okresie od 19 grudnia do 1 stycznia nie prowadzimy adopcji naszych podopiecznych. Schronisko pracuje normalnie, zajmujemy się zwierzętami, przyjmujemy zgłoszenia, dbamy o ich codzienny byt. Jeśli ktoś zamierza odpowiedzialnie adoptować naszego podopiecznego, okres wstrzymania adopcji nie powinien być dla niego przeszkodą. Zapraszamy 2 stycznia.

 

 

<< wróć

600 185 657