PSIEwakacje – czyli co zrobić z pupilem podczas wakacyjnych wojaży | Schronisko Bełchatów
Logo

PSIEwakacje – czyli co zrobić z pupilem podczas wakacyjnych wojaży

AKTUALNOŚCI

PSIEwakacje – czyli co zrobić z pupilem podczas wakacyjnych wojaży

 

Każdy zasługuje na relaks i odpoczynek – wakacje powinny być obowiązkiem a nie przywilejem. Co jednak zrobić z psem podczas wakacji. Opcje są dwie: szukamy miejsc, gdzie hotelarze mile witają czworonożnych PSYjaciół lub organizujemy naszemu PSYjacielowi  opiekę podczas naszej nieobecności.

Jak zorganizować opiekę dla pupila podczas wakacji?

Jeśli planujesz wyjazd i nie możesz zabrać ze sobą swojego psa, najlepszym rozwiązaniem jest zorganizowanie opieki nad zwierzakiem u kogoś z rodziny lub przyjaciół. Twój pies będzie miał mniejszy stres, gdy spędzi czas rozłąki w towarzystwie osoby, którą zna i lubi.

Przed oddaniem psa do opieki, zostaw szczegółowe instrukcje dla osoby, której powierzysz opiekę nad pupilem. W instrukcjach uwzględnij informacje dotyczące diety, pór karmienia, preferencji psa, jak również jego przyzwyczajeń i rytuałów. Nie zapomnij również o instrukcjach dotyczących bezpiecznego spaceru, ponieważ psy często uciekają i gubią się pod opieką obcych osób.

Jeśli twój pies przyjmuje leki, koniecznie poinformuj tymczasowego opiekuna o tym. Przekaż również książeczkę zdrowia psa oraz namiary do weterynarza, którego zazwyczaj odwiedzasz z psem.

Dla psiaka najmniejszym stresem będzie pozostanie w otoczeniu które zna. Na czas Twoich wakacji dobrze byłoby gdyby ktoś mógł wprowadzić się do Twojego domu. Często jednak nie mamy takiej możliwości. Warto więc przed wyjazdem zapoznać psiaka z nowym otoczeniem, w którym przeczeka czas Twoich wakacji. Możesz też zostawić kilka razy psiaka z opiekunem w nowym miejscu. Uprzedź opiekuna, by nie spuszczał Twojego PSYjaciela ze smyczy podczas spacerów. Nawet najbardziej posłuszny pies, gdy nie ma jego stałego opiekuna w pobliżu pod wpływem emocji może uciec.

Jeśli nie możesz znaleźć nikogo, kto mógłby się opiekować Twoim pupilem, możesz skorzystać z usług petsittera lub umieścić psa w hotelu dla zwierząt. Warto jednak upewnić się, że wybrane miejsce jest bezpieczne i zapewni odpowiednią opiekę dla Twojego psa.Przed wyjazdem koniecznie odwiedź miejsce, w którym planujesz zostawić swojego psa i upewnij się, że pracownicy hotelu są wstanie nawiązać dobry kontakt z Twoim PSYjacielem. Podobnie jak w przypadku opieki w domu znajomego, przygotuj dla psa karmę, legowisko i zabawki, a tymczasowym opiekunom przekaż szczegółowe instrukcje dotyczące jego obsługi i namiary na weterynarza.

Wyjazd z pupilem na wakacje

Nie możesz sobie wyobrazić wakacji spędzonych bez Twojego ukochanego psa? Nie martw się! Polska a cała Europa jest pełna miejsc, gdzie możesz zabrać swojego ulubieńca.

Przeczytaj kilka wskazówek, które przygotowaliśmy:

  • Znajdź odpowiednie miejsce na pobyt: Szukaj hoteli, pensjonatów, domów wakacyjnych lub kempingów, które przyjmują psy. Upewnij się, że obiekt oferuje wygodne i bezpieczne warunki dla Twojego psa, takie jak wybieg, miejsce do kąpieli, dostęp do wody i jedzenia.
  • Przygotuj się na podróż: Przed wyruszeniem w drogę upewnij się, że Twój pies jest odpowiednio zabezpieczony i ma klatkę lub specjalne pasy samochodowe. Przygotuj również pożywienie, wodę i ulubione zabawki dla Twojego psa.
  • Planuj aktywności, które uwzględniają psa: Znajdź miejsca, gdzie Twój pies będzie mógł biegać, bawić się i spędzać czas z Tobą, takie jak parki, plaże czy lasy.
  • Nie zostawiaj psa samego: Upewnij się, że Twój pies jest z Tobą przez cały czas, lub pozostaje pod opieką kogoś, na kim możesz polegać. Nie zostawiaj psa w samochodzie lub w hotelowym pokoju bez nadzoru.
  • Szukaj specjalnych atrakcji dla psów: Coraz więcej miejsc oferuje specjalne atrakcje dla psów, takie jak baseny dla psów, spa dla psów czy specjalne wycieczki. Warto poszukać takich miejsc w okolicy, w której spędzisz wakacje.
  • Pamiętaj o zdrowiu swojego psa: Zawsze zabieraj ze sobą aktualną książeczkę zdrowia psa oraz niezbędne leki. Upewnij się, że Twój pies jest zaszczepiony przeciwko chorobom zakaźnym i wściekliźnie. Pamiętaj też o regularnym stosowaniu preparatów przeciwko kleszczom i pchłom.
  • Baw się razem: Nie zapomnij poświęcić czasu na zabawę i relaks z Twoim psem. Wspólne zabawy, pieszczoty i spacery to doskonały sposób na umocnienie więzi między Tobą a Twoim psem i spędzenie fantastycznych wakacji.

 

 

<< wróć

600 185 657