PSYgotowani do adopcji – PSYjemne zabawy z psem | Schronisko Bełchatów
Logo

PSYgotowani do adopcji – PSYjemne zabawy z psem

AKTUALNOŚCI

PSYgotowani do adopcji – PSYjemne zabawy z psem

 

Szczęśliwy i zmęczony psiak to jeden z piękniejszych widoków. Widziałeś zapewne nieraz jak psiak z wywieszonym jęzorem gania za piłką i nie może przestać? Zabawy z psem wzmacniają relacje, rozwijają jego umysł i pozwalają rozładować nadmiar energii. Ważne tylko by przy aranżowaniu zabaw z psem nie stawiać tylko na wysiłek fizyczny ale również na zajęcia umysłu psiaka.

Możesz spędzać czas z psem, ucząc go różnych sztuczek. Przechodzenie pod nogami, slalom, przeskakiwanie przez przeszkody, chodzenie po równoważni, turlanie się i wiele innych trików, które mogą przynieść wam obojgu wiele radości, gdy tylko wprowadzisz do zabawy czystą radość.

Jedną z najważniejszych form zabawy, która z pewnością przypadnie do gustu twojemu psu, jest zabawa węchowa. W sklepach dostępne są różnorodne zabawki edukacyjne. Są one specjalnie zaprojektowane tak, aby pies musiał zastanowić się, jak zdobyć smakołyk ukryty w środku. Możesz znaleźć różne rodzaje piłek, w których ukrywasz smakołyki, zabawki typu Kong, które zapewniają psu długotrwałe zajęcie, a także pojemniczki o różnych kształtach, które pies musi otworzyć, obrócić lub przesunąć klapkę, aby zdobyć smakołyk. Warto podkreślić w tym miejscu, ze nie musisz wydawać pieniędzy na zabawki. Podarty kocyk, mata z dziurkami, plastikowe kubeczki – przy odrobinie wysiłku możesz stworzysz autorską matę edukacyjna dla Twojego pupila.

Możesz wykorzystać wycieraczkę i koc polarowy do stworzenia maty węchowej. Aby to zrobić, wystarczy pokroić koc na paski i przewlec je przez dziurki w wycieraczce, zawiązując je. Gdy matę będzie już gotowa, schowaj w niej smakołyki i zachęcaj psa do ich szukania.

Inną zabawą węchową jest zwijanie ręcznika w rulonik i umieszczanie w nim małych smakołyków. Na początku wystarczy zwinąć tylko kawałek ręcznika. Zachęcaj psa do szukania smakołyków, podsuwając mu ręcznik tak, aby mógł go wąchać. Stopniowo możesz składać ręcznik w coraz trudniejsze do rozwinięcia formy, aby pies musiał się bardziej postarać, żeby dotrzeć do smakołyków. Możesz wykorzystać też pudełko kartonowe, do którego wrzucisz kilka kulek z gazet wymieszanych z suchymi smakołykami – frajda dla was obojga zagwarantowana.

 

 

 

<< wróć

600 185 657