PSYjaciel nie zabawka- wstrzymujemy adopcje od 18.12.23 do 02.01.24 r. | Schronisko Bełchatów
Logo

PSYjaciel nie zabawka- wstrzymujemy adopcje od 18.12.23 do 02.01.24 r.

AKTUALNOŚCI

PSYjaciel nie zabawka- wstrzymujemy adopcje od 18.12.23 do 02.01.24 r.

 

Podaruj mu dom na święta! PSYgarnij pod choinkę! Zmień jego świat na lepsze! Każde skandowane hasło wspierające adopcję bezdomniaków niesie za sobą duży ładunek emocjonalny i chęć czynienia świata zwierzaków lepszym! Sami robimy to od ponad trzech dekad – pracujemy, wspieramy, propagujemy ideę adopcji. W kalendarzowym roku pojawia się jednak czas szczególny. Czas świąt Bożego Narodzenia, czas, w którym jesteśmy podatni na emocjonalne decyzje. Czyż nie pięknie wyglądalibyśmy w oczach znajomych, a i sami poczuli się wyjątkowo, gdybyśmy podarowali dom bezdomnemu zwierzęciu? Oczywiście!
Niestety, po początkowym szczęściu, często następuje czas refleksji, z czasem też pojawiają się pierwsze problemy. Kłopoty zdrowotne zwierzaka, czas wakacji, problemy behawioralne. W obliczu kłopotów ludzie najczęściej wolą pozbyć się problemu! Oddają zwierzaka przygarniętego w okresie świątecznym. Tak solenne postanowienie zmiany życia bezdomniaka odchodzi w niepamięć! 
Stanowczo sprzeciwiamy się takim praktykom. Aby uniknąć takich sytuacji, jak co roku przed świętami mówimy zdecydowane "Nie!" adopcjom. Przedświąteczny okres, pełen huku petard i fajerwerków, nie jest też odpowiednim momentem na wprowadzenie zwierzaka do nowego domu. Zmiana otoczenia to dla niego duży stres, którego nie chcemy pogłębiać. 
Dlatego w okresie od 18.12.23 do 02.01.24 r. zawieszamy proces adopcji naszych podopiecznych. Nasze schronisko działa jak zwykle – opiekujemy się zwierzętami, przyjmujemy zgłoszenia i dbamy o ich codzienne potrzeby. Osoby, które są bezwarunkowo gotowe na odpowiedzialną adopcję, nie powinny odczuwać okresu jej wstrzymania jako przeszkody. Stanowczo wierzymy w nasz manifest odpowiedzialnej adopcji: "PSYjaciel – nie zabawka", dlatego nie przepraszamy za te świąteczne ograniczenia.

 

 

<< wróć

600 185 657