Co zrobić z pupilem podczas wakacji? | Schronisko Bełchatów
Logo

Co zrobić z pupilem podczas wakacji?

AKTUALNOŚCI

Co zrobić z pupilem podczas wakacji?

 

30 czerwca 2016 roku około 21-ej otrzymujemy zgłoszenie od Pani Marty, która informuje Nas, że  na terenie lasu Łękińsko (niedaleko ulicy Leśnej) znajduje się duży pies przywiązany do drzewa. Na takie zgłoszenia odpowiadamy natychmiastowo – montujemy ekipę i wyruszamy na ratunek psu. Po  drodze możemy się tylko domyślać w jakim stanie jest pies – upały, krótki sznur, przestraszony psiak.

Na miejsce docieramy w kilka minut po otrzymaniu zgłoszenia. Na miejscu czekała na nas Pani Marta, informuje nas, ze próby podejścia do psa spowodowały, ze ten uwolnił się ze sznura i uciekł. Przez około dwie godziny z latarkami szukaliśmy zdezorientowanego i zapewne przerażonego psiaka. Musieliśmy dać za wygną, postanowiliśmy wrócić na drugi dzień z samego rana. Ponownie uprzedziła nas Pani Marta – zadzwoniła, iż pies wrócił koło drzewa w miejscu, gdzie zapewne porzucił go właściciel. Udajemy się na miejsce – pies jest ewidentnie zdezorientowany i wystraszony. Próbujemy go do siebie przekonać, pies jest nieufny, ale udaje się nam. Psiak był bardzo głodny i spragniony, co wskazuje, iż do drzewa był przywiązany co najmniej kilka godzin.

Pies obecnie znajduje sie w schronisku pod opieką weterynarza. Dziękujemy serdecznie Pani Marcie za to, że nie przeszła obojętnie koło psa. Jeśli spotka Cię podobna sytuacja – pilnie poinformuj schronisko, straż miejską lub policję. Jeśli ktoś rozpoznaje psiaka lub zna właściciela – prosimy o kontakt ze schroniskiem.

Co zrobić z pupilem podczas wyjazdu?

Psiaki bywają kłopotliwe, czasami wyjeżdżamy całą rodziną na wakacje – nic, absolutnie nic nie jest w stanie wytłumaczyć takiego postępowania, jak  zdarzenie opisane wyżej. Finał naszej akcji skoczył się szczęśliwie – psiak żyje i jest pod opieką. Co jednak byłoby, gdyby nie Pani Marta? Podpowiadamy co zrobić z Naszym pupilem podczas urlopu?

Zastępcza opieka dla psa

Gdy wyjeżdżamy na wakacje, a w docelowym miejscu podróży nie akceptują psów – zastanów się nad opieką zastępczą dla psa. Czworonogi dobrze czują się w swoim domu. Popytaj wśród znajomych, czy ktoś mógłby odwiedzać psiaka i zabierać go na spacery. Coraz częściej pojawiają się ogłoszenia z oferta opieki nad psami lub kotami podczas wyjazdów ich właścicieli.

Hotel lub rodzina 

Jeśli nie chcemy zostawiać psiaka samego w  domu, czy na posesji możemy skorzystać z oferty hoteli dla psów. Dobrym rozwiązaniem jest również oddanie pupila pod opiekę kogoś, kogo psiak dobrze zna i ufa, np. członka rodziny, dobrych znajomych.

Nasze Schronisko prowadzi całoroczną usługę hotelową dla psów i kotów. Kojce, w których przebywają nasi goście, są odseparowane od pozostałej części schroniska. Sprawujemy całodobową opiekę nad przebywającymi u nas gościnnie czworonogami. W usłudze standardowej zapewniamy ciepłe posiłki, stały dostęp do wody, wygodny i przestronny kojec z wybiegiem oraz ogrzewane i zadaszone pomieszczenie. Na życzenie właścicieli czworonogów wprowadziliśmy również usługę ekstra, która wzbogacona została o spacery 3 x dziennie, podawanie leków, karmienie wg wskazań właściciela, etc. Więcej informacji pod numerem telefonu: (44) 633 38 77.

A może wakacje z psem

Wiele ośrodków wypoczynkowych np. agroturystycznych oferuje pokoje z możliwością zakwaterowania zwierzaków. Jeśli Twój pupil lubi jeździć autem – takie wakacje będą dla Was tylko samą przyjemnością. 

Co zrobić z pupilem podczas wakacji?Co zrobić z pupilem podczas wakacji?Co zrobić z pupilem podczas wakacji?Co zrobić z pupilem podczas wakacji?

 

 

<< wróć

600 185 657