Kontrola poadopcyjna Bszopa – psiak odebrany | Schronisko Bełchatów
Logo

Kontrola poadopcyjna Bszopa – psiak odebrany

AKTUALNOŚCI

Kontrola poadopcyjna Bszopa – psiak odebrany

 

Od kilku miesięcy natężyliśmy ilość wizyt poadopcyjnych. Wizyty oraz reakcje ludzi bywają różne: czasem nie znajdziemy żadnego uchybienia w warunkach bytowych Naszego podopiecznego, czasem jest kilka kwestii do poprawy, niestety zdarzają się też przypadki, gdy jesteśmy zmuszeni odebrać zwierzaka nowym właścicielom, gdyż rażąco naruszają oni warunki umowy poadopcyjnej. Niestety opisany niżej przypadek jest jednym z nich – odebraliśmy niemalże rocznego Biszopa. 

Tradycyjnie, jak co sobotę zbieramy ekipę – formularze kontroli poadopcyjnej i ruszam pod losowo wybrany adres, by poznać jak trzyma się nasz były podopieczny. Niestety już pierwsze wrażenie jest negatywne : brak ogrodzenia Nasz były podopieczny skulony pod drzewem, wysmuklał stał sie wycofany i lekko bojaźliwy.  Ucieka gdy  widzi, że zbliżamy  się w jego kierunku.  Rozglądamy  się po  podwórku jest jeszcze gorzej... brak kojca, brak miski  z  wodą,  w  misce na  karmę  około  1cm piachu. W  tej misce  dawno nie było jedzenia..Stoi  coś  co jest raczej atrapą schronienia lub miało pełnić rolę budy dla  psiaka (kilka  desek  zbitych, małe pomieszczenie, pies nie  zmieści się tam).

Przy budzie  krótki łańcuch  z zerwaną smyczką...  wg ustawy  o  ochronie  zwierząt obowiązującej od dnia  01.01.2012  Art.9.2. „ Zabrania  się trzymania  zwierząt domowych na  uwięzi w sposób  stały dłużej niż 12h  w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz  niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Długość  uwięzi nie może krótsza niż 3m '.

W  bałaganie na  podwórku dostrzegamy druga  budę... wejście  zastawione eternitem po  odgruzowaniu wejścia  widzimy w jej wnętrzu  że  to znowu  tylko z  zewnętrz  przypomina  budę.  W  środku brak podłogi, wykopany  dół w  którym leży stara,  mokra  kufajka, liście  nawiane  przez  wiatr.Znajdujemy ' opiekunkę' psa.  Rozmowa  z kobietą sprawia, że jesteśmy jeszcze  bardziej  pewni  tego, że pies  nie  może  tu pozostać.

Pies  nie  zaznał  troski, opieki,  miłości od  opiekunki. Nie nawiązała  się więź między psem a Panią.

Opiekunka również deklaruje chęć  oddania psa. Zostawiamy zalecenia poprawy warunków, niestety ponowna wizyta zakończyła się zabraniem psiaka.

Z tak trudną historią Biszop musi sobie poradzić, a My staramy się mu pomóc. Dlatego szukamy dla niego wyłącznie dobrego domu:  w tym przypadku jego adopcja wiązać się będzie z wizytą przed i po adopcyjną.  Biszop (265169) to naprawdę świetny psiak – zasługuję na to co najlepsze. BIszop urodził się w grudniu 2015 roku, wzrost około 42 centymetry. 

Kontrola poadopcyjna Bszopa – psiak odebrany Kontrola poadopcyjna Bszopa – psiak odebrany Kontrola poadopcyjna Bszopa – psiak odebrany

 

 

<< wróć

600 185 657