Maluchy odratowane – wyszykowane do adopcji | Schronisko Bełchatów
Logo

Maluchy odratowane – wyszykowane do adopcji

AKTUALNOŚCI

Maluchy odratowane – wyszykowane do adopcji

 

Kilka dni temu otrzymaliśmy kolejne zgłoszenie – tym razem dotyczyło uwięzionych pod przepustem małych szczeniaczków (miejscowość Augustynów). Tradycyjnie pakujemy niezbędny sprzęt, załogę i wyruszamy w kierunku docelowego miejsca interwencji. Na miejscu po małej retrospekcji terenu stwierdziliśmy, iż nie obejdzie się bez pomocy specjalistycznego sprzętu. Dzięki strażakom z  PSP Bełchatów oraz OSP Grocholice udało się odratować 9 maluchów. Teraz szczeniaki są odrobaczone, zbadane, zaszczepione i szukają domków. 
Kolejny dzień, kolejne zgłoszenie małe szczeniaki uwięzione pod przepustem w miejscowości Augustynów. Patrol interwencyjny po przyjeździe stwierdził obecność 2 maluchów pod przepustem. Niestety nie obyło się bez pomocy strażaków. Przybyły jednostki z PSP Bełchatów oraz OSP Grocholice. Wspólnymi siłami i sprytem maluchy bezpiecznie wylądowały w naszej klatce. Od okolicznych mieszkańców dowiedzieliśmy się że to są szczeniaki od bezpańskiej suczki błąkającej się po okolicy od co najmniej pół roku. Sunia miała 9 sztuk w miocie. Odnaleźliśmy wszystkie maluchy. Bezpiecznie zostały przetransportowane do naszego schroniska. Niestety mama maluchów nie chciała z nami współpracować i nie dała się przekonać do podróżny z maluchami.
Po kilku dniach, przy pomocy lokalnej społeczności udało Nam się odłowić suczkę i ją również bezpiecznie przetransportować do schroniska. Przed  Augustynką – tak ochrzciliśmy mamę 9 szczeniaczków okres kwarantanny – potem kastracja i szczepienia. Suczka jest bardzo przyjazna dla ludzi i innych zwierząt. Zasługuje na dobry i kochający dom. Za kilka dni oraz zabiegach pielęgnacyjnych i sesji zdjęciowej z naszym nadwornym fotomistrzem zamieścimy jej album i poprosimy Was o pomoc w znalezieniu dobrego domku. 
Chcielibyśmy podziękować strażakom z OPS i PSP oraz mieszkańcom miejscowości Augustynów za pomoc. Album szczeniaczków już na FB: https://www.facebook.com/pg/SchroniskoBelchatow/photos/?tab=album&album_id=1310357122404635 
Maluchy odratowane – wyszykowane do adopcji Maluchy odratowane – wyszykowane do adopcji Maluchy odratowane – wyszykowane do adopcji Maluchy odratowane – wyszykowane do adopcji Maluchy odratowane – wyszykowane do adopcji Maluchy odratowane – wyszykowane do adopcji Maluchy odratowane – wyszykowane do adopcji Maluchy odratowane – wyszykowane do adopcji

 

 

<< wróć

600 185 657