Qndelek głównym bohaterem Dnia Otwartych Drzwi w Schronisku | Schronisko Bełchatów
Logo

Qndelek głównym bohaterem Dnia Otwartych Drzwi w Schronisku

AKTUALNOŚCI

Qndelek głównym bohaterem Dnia Otwartych Drzwi w Schronisku

 

Z ras mu przypisanych nie pasuje żadna, brak jego charakterystyki w Związkach Kynologicznych, pierwowzoru nie znajdziemy w żadnej książce, a jednak to najpiękniejszy zwierz na ziemi – mowa o kundelku, który z okazji Światowego Dnia Zwierzaka będzie miał swój oddzielny event w nieco zmienionej formie. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt zaprasza tradycyjnie już na Dni Otwartych Drzwi, które upłyną pod znakiem: Qndelek to fajny zwierz”, a odbędą się w najbliższa niedzielę tj. 8 października 2017 roku już od godziny 9:00 do 16:00

 

Ustanowiony w 1931 roku na jednej z konwencji ekologicznej we Florencji Światowy Dzień Zwierzaka świętowany jest po dziś dzień. Główna idea tego święta, który obecnie obchodzone jest 4 października, skupia się wokół propagowania pro-zwierzęcych postaw.  Ekolodzy, wegetarianie, organizacje non-profit, fundacje – wszyscy w tym dniu starają się z  jeszcze większą siłą niż zazwyczaj, zmieniać podejście społeczeństwa do zwierząt, akcentując, iż to przecież istoty żywe, którym należy się szacunek i godne traktowanie. Podczas obchodów Światowego Dnia Zwierząt często poruszane są również problemy bezdomności zwierząt.

 

W związku z obchodami Światowego Dnia Zwierzaka, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt organizuje event pod tytułem: „Qndelek to też cudowny zwierz”, który będzie miał charakter zbliżony do Akcji Otwartych Drzwi, z tym że wzbogacony o dodatkowe atrakcje, w postaci ogłoszenia konkursu na rysunek maskotki Qndelka oraz gry i zabawy uwrażliwiające lokalną społeczność na problem bezdomności zwierząt, a także świadomej adopcji. Event będzie również doskonałym sposobem poznania codziennej pracy i idei funkcjonowania Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Obecność specjalnie zaproszonych gości, czyli groomera, tresera, lekarza weterynarii dodatkowo wzbogaci merytoryczną otoczkę wydarzenia.

 

Już w najbliższą niedzielę od godziny 9:00  Schronisko otwiera swoje bramy dla wszystkich zwiedzających. Blisko 200 qndelków czeka na nowe domki – małe, duże, czarne, podpalane i oczywiści kotki będzie można adoptować za przysłowiową złotówkę, Dzień Otwartych Drzwi to doskonała okazja by rozważyć taką możliwość. Przygarniając jednego z naszych podopiecznych, adoptujący  zyskuje pewność, że pies lub kot posiada pełen pakiet aktualnych szczepień, jest również odrobaczony i odpchlony. Ponadto czworonogi wydawane do adopcji są zaczipowane (z wpisem do międzynarodowej bazy danych CBDZOE) oraz posiadają aktualną książeczkę zdrowia. Jeśli stan zdrowia oraz wiek naszego podopiecznego na to pozwala, poddawany jest zabiegowi sterylizacji.

 Serdecznie Zapraszamy 

 

 

<< wróć

600 185 657