Przedświąteczny szał zakupów i wyważona decyzja o adopcji | Schronisko Bełchatów
Logo

Przedświąteczny szał zakupów i wyważona decyzja o adopcji

AKTUALNOŚCI

Przedświąteczny szał zakupów i wyważona decyzja o adopcji

 

Przedświąteczny szał zakupowy wprawia Nas czasem w nastrój maniakalnego obdarowywania najbliższych: kupujemy prezenty przemyślane, czasem nietrafione. Podobno liczy się intencja, a zaskoczenie i zadowolenie obdarowanego to najlepsza nagroda dla kupującego. Śliczny i słodki szczeniak, przecudny kociak – wydaje się darem od serca – mina i wdzięczność dzieciaków bezcenna. Mija okres pierwszej radości i fascynacji, pojawia się kłopot: kto będzie wychodził na spacery, kto posprząta kuwetę.  Słodkie acz kłopotliwe efekty zabawy czworonożnych pupili  (przewrócona choinka, zniszczone buty), mogą skutecznie zniszczyć zapał i chęć opieki nad psiakiem lub kotkiem.

Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu schroniska,  pozwoliło nam zauważyć pewną niepokojącą tendencję: w okresie przedświątecznym zauważyliśmy wzmożone zainteresowanie adopcją Naszych podopiecznych. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się szczeniaczki oraz małe kotki. Słodki kociak, śliczny szczeniak niestety nie równa się prezentowi idealnemu.

Pamiętajmy! adoptujemy zwierzaka z całym pakietem jego uczuć i kłopotów związanych z opieką.  Nowe dobre domy - to nasza credo funkcjonowania. W myśl tej zasady postanowiliśmy zapobiec nieprzemyślanym adopcjom. Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tegorocznym  okresie przedświątecznego zakupowego szaleństwa tj. od 16 do 26 grudnia postanowiliśmy nie prowadzić adopcji Naszych podopiecznych. Schronisko pracuje normalnie, zajmujemy się zwierzakami, przyjmujemy zgłoszenia, dbamy o ich codzienny byt. Jeśli ktoś zamierza odpowiedzialnie adoptować naszego podopiecznego, okres zakazu nie powinien być dla niego przeszkodą, zapraszamy przed 16 lub po 27 grudnia. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy z Państwa strony na wyrozumiałość.

 

 

<< wróć

600 185 657