Jak nie zostać bohaterem w swoim domu, czyli rzecz o odpowiedzialnej adopcji | Schronisko Bełchatów
Logo

Jak nie zostać bohaterem w swoim domu, czyli rzecz o odpowiedzialnej adopcji

AKTUALNOŚCI

Jak nie zostać bohaterem w swoim domu, czyli rzecz o odpowiedzialnej adopcji

 

Cudowna puchata kuleczka owiązana na szyi czerwoną wstążką, by tej śliczności i słodkości nie zauroczyć. Zabawne niezgrabne ruchy, pierwsze poszczekiwanie i słodkie merdanie ogonkiem. Teraz wyobraź sobie iskierki w oczach dzieci, gdy widzą pod choinką szczeniaczka. W tle rozchodzi się dźwięk piosenki Wham – Last Christmas – idylliczny obrazek bohatera domu – rodzica, który kupuje szczeniaka pod choinkę.

 

A teraz wyobraź sobie okres po świętach. Pierwszy miesiąc: co drugi dzień rano, gdy spieszysz się do pracy wdeptujesz w kuchni w kleistą cuchnącą mazię, zwaną ,,piesek znowu napaskudził”. Miesiąc później przychodzą roztopy na dworze, zimno, niemiło i ciemno – o tak, a ty musisz iść z psem. Nie raz, nie dwa – wychodzisz kilka razy dziennie, bo dzieciakom znudziło się szwendanie z psiakiem wkoło bloku. Trzy miesiące później – rodzinna maskotka nudzi się coraz bardziej, zostaje sama w domu i niszczy: Twoje ulubione szpilki, kabel od odkurzacza, tapczan. Twoja frustracja wzrasta. Mijają kolejne miesiące – słodka kulczyka rośnie i sprawia coraz większe problemy. Nadchodzą wakacje – chciałbyś wreszcie odpocząć po ciężkim roku pracy ale nie możesz, bo nie wiesz co zrobić z psem. Po ośmiu miesiącach zapada decyzja – oddajemy go. Super, tylko pies zdążył Was pokochać, przywiązać się i był szczęśliwy. I tak go oddajesz, bo to przecież tylko pies. I zaoszczędzisz trochę pieniędzy – pies kosztuje, karma, weterynarz, fryzjer, zniszczenia w domu.

 

Teraz przeczytaj powyższy akapit raz jeszcze i zastanów się, czy naprawdę chcesz adoptować włochatą kuleczkę?

 

Już od trzech lat Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie w okresie przedświątecznym wprowadza czas, w którym zwierzęta nie są wydawane do adopcji. Nowe dobre domy - to nasza credo funkcjonowania. W myśl tej zasady i w tym roku postanowiliśmy zapobiec nieprzemyślanym adopcjom. W okresie przedświątecznego zakupowego szaleństwa tj. od 15 do 26 grudnia nie prowadzimy adopcji Naszych podopiecznych. Schronisko pracuje normalnie, zajmujemy się zwierzakami, przyjmujemy zgłoszenia, dbamy o ich codzienny byt. Jeśli ktoś zamierza odpowiedzialnie adoptować naszego podopiecznego, okres zakazu nie powinien być dla niego przeszkodą, zapraszamy przed 15 lub po 27 grudnia. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy z Państwa strony na wyrozumiałość.

 

 

<< wróć

600 185 657