#pies to nie zabawka – ponownie wstrzymujemy adopcję przed świętami | Schronisko Bełchatów
Logo

#pies to nie zabawka – ponownie wstrzymujemy adopcję przed świętami

AKTUALNOŚCI

#pies to nie zabawka – ponownie wstrzymujemy adopcję przed świętami

 

Rumiane policzki, oczy przepełnione radością i okrzyk szczęścia na widok szczeniaczka lub małego kotka, które nasz dzieciak zobaczy pod choinką: czyż można sprawić mu większą radość? Za kilka miesięcy ta przeurocza mała włochata kuleczka zamieni się w wielki problem i duży wydatek. A jak najlepiej pozbyć się problemu? Po raz kolejny  tj. od 16 do 26 grudnia wstrzymujemy adopcję naszych podopiecznych.

Nowe dobre domy dla naszych podopiecznych – to credo przyświeca naszym codziennym staraniom i walce o lepsze życie dla naszych mieszkańców. Adopcja psa lub kota to decyzja na całe jego życie. Powinna być przemyślana i podjęta ze świadomością, jak wpłynie to na życie domowników i ich codzienność. Zwierzaki to istoty żywe, mają swoje uczucia i empatię – szybko przywiązują się do ludzi. Porzucone cierpią i tęsknią za domownikami.

Okres świąt nastraja nas do szczodrości oraz podejmowania decyzji emocjonalnych i spontanicznych. Adopcja zwierzaka, podarowanie mu domu na święta – czyni z nas bohaterów, prawda? Radość, jaką sprawimy naszym dzieciom, darując im ślicznego i słodkiego szczeniaczka lub przecudnego kociaka – utwierdza nas tylko w przekonaniu, że to słuszna decyzja. Okres zauroczenia i fascynacji szybko mija. Pies rośnie, sprawia kłopoty, wymaga ciągłego zainteresowania – wiąże się też z dodatkowymi wydatkami w domowym budżecie. Za chwilę pojawi się kwestia wakacji. Rozwiązanie problemu – oddajmy go do schroniska.

Niestety wciąż nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji adopcji psa lub kota. Pamiętajmy! Adoptujemy zwierzaka z całym pakietem jego uczuć i kłopotów związanych z opieką.  W okresie przedświątecznym  zainteresowanie adopcją naszych podpieczonych jest duże. W szczególności pytacie nas o szczeniaczki lub małe kotki. Wieloletnie doświadczenie nauczyło nas jednak,  że nietrafione żywe prezenty bożonarodzeniowe szybko trafiają ponownie do schroniskowego boksu. Czasem spotyka ich gorszy los: porzucone na ulicy lub przywiązane do drzewa.  Po raz kolejny mówimy STOP – takim praktykom #pies to nie zabawka!

Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tegorocznym  okresie przedświątecznego zakupowego szaleństwa tj. od 16 do 26 grudnia postanowiliśmy nie prowadzić adopcji naszych podopiecznych. Schronisko pracuje normalnie, zajmujemy się zwierzakami, przyjmujemy zgłoszenia, dbamy o ich codzienny byt. Jeśli ktoś zamierza odpowiedzialnie adoptować naszego podopiecznego, okres zakazu nie powinien być dla niego przeszkodą, zapraszamy przed 16 lub po 27 grudnia. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy z Państwa strony na wyrozumiałość.

 

 

<< wróć

600 185 657