Słów kilka o trudnym czasie i akcji PSIOmoc sąsiedzka | Schronisko Bełchatów
Logo

Słów kilka o trudnym czasie i akcji PSIOmoc sąsiedzka

AKTUALNOŚCI

Słów kilka o trudnym czasie i akcji PSIOmoc sąsiedzka

 

Ostatnio otrzymaliśmy od Was wiadomość, w której zapytaliście nas, czy będziemy oferować pomoc w opiece nad zwierzętami osób poddanych kwarantannie? Niestety nie możemy udzielić takiej pomocy. Dlaczego?
-brak miejsc na przetrzymywanie zwierzaków od osób prywatnych – przebywanie w jednym kojcu z naszymi psiakami jest niemożliwe. Nie posiadamy oddzielnych kojców, które można byłoby odizolować od innych zwierząt i przystosować do przetrzymywania psiaków osób prywatnych.
- wolne miejsca w kojcach są przeznaczone dla bezdomnych i potrzebujących zwierzaków, których codziennie do nas przybywa. W związku z sytuacją w kraju i wstrzymanie adopcji ich stan liczebny z dnia na dzień się zwiększa.
- dziś pod opieką mamy ponad 300 zwierzaków, które wymagają całodobowej opieki, w tym psiaki przebywające w naszym szpitalu, które wymagają szczególnej troski,
- codziennie wyjeżdżamy na interwencje po nowe zwierzaki, również do tych z wypadków – nie mamy możliwość oddelegowania pracownika do wyprowadzania psiaków na mieście.
Nie chcemy jednak pozostać obojętni – na co dzień opiekujemy się zwierzętami i ich dobro nigdy nie będzie nam obojętne. Ruszamy z akcją:❗️PSIOmoc sąsiedzka ❗️ W tym trudnym dla nas wszystkich okresie będziemy koordynować pomoc i wsparcie dla osób posiadających zwierzaki, a będących pod kwarantanną lub nadzorem. Prosimy wszystkie osoby, które mogą i chcą pomóc o kontakt pod adresem: kontakt@schroniskobelchatow.pl Jeśli możesz zaoferować:
- miejsce na tymczasie i opiekę nad zwierzakami osób przebywających na kwarantannie,
- pomoc w codziennym wyprowadzaniu pupili,
- masz inny pomysł na formę wsparcia dla osób, które mają pod opieką zwierzaki, a przebywają na kwarantannie?
Zgłoś się do nas konieczne emailem lub w wiadomości prywatnej na facebooku. Zapraszamy do kontaktu e-mail lub na FB również osoby, które potrzebują pomocy. O postępach z akcji będziemy informować Was na bieżąco, a Wy trzymajcie się ciepło i zdrowo!

 

 

<< wróć

600 185 657