Dlaczego warto adoptować? | Schronisko Bełchatów
Logo

Dlaczego warto adoptować?

Są pewne wartości, które nie sposób wyrazić żadną miarą. Moglibyśmy napisać miliony powodów, dlaczego warto adoptować psa lub kota ze schroniska. Moglibyśmy poruszyć kwestie finansowe, wzbudzić litość, być może empatię. Możemy przekonywać, że zabierając jednego z naszych podopiecznych, ratujecie mu życie, a Wasz prywatny świat zyska cudownego przyjaciela.

Osoby, która podejmuje trud zrozumienia i wykazuje się niezwykłą odwagą adoptując czworonożną istotę, nie trzeba uświadamiać o zaletach adopcji. Ona rozumie, że miłość psa jest jedyną bezinteresowną na świecie. Zwierzęta wielbią nas bez względu na status posiadania, wygląd, wykonywany zawód - one po prostu kochają. A powszechne powiedzenie ,,psy ze schroniska są takie wdzięczne” – nie jest porzekadłem, lecz zawiera w sobie jakże uniwersalną prawdę.

Przygarniając jednego z naszych podopiecznych, zyskujesz pewność, że pies lub kot posiada pełen pakiet aktualnych szczepień, jest również odrobaczony i odpchlony. Ponadto czworonogi wydawane do adopcji są zaczipowane (z wpisem do międzynarodowej bazy danych CBDZOE) oraz posiadają aktualną książeczkę zdrowia. Jeśli stan zdrowia oraz wiek naszego podopiecznego na to pozwala, poddawany jest zabiegowi sterylizacji.

Zanim zaadoptujesz – Przeczytaj koniecznie!

Jak wybrać odpowiedniego
przyjaciela dla siebie?

Przed adopcją Po adopcji
Kontrowersje wokół sterylizacji List naszego podopiecznego do
przyszłego właściciela

 

600 185 657